ΜΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 78-87

ΜΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 78-87 WWW.XAROS7.GR
Κυριακή, 22 Νοέμβριος 2009 18:28 PDF Εκτύπωση E-mail

paok-osfpbaskΜε πρωταγωνιστές τον Τσίλντρες και τον Μπουρούσαρο και μαέστρο τον Τεόντοσιτς, ο Ολυμπιακός κέρδισε τον Μπαοκ στην Πυλαία για δεύτερη φορά μέσα σε τρεις μέρες.

Ο Μπαοκ μπήκε δυνατά με την έναρξη του αγώνα, αλλά ο Θρύλος καλά διαβασμένος και εύστοχος αυτή τη φορά απ την γραμμή των τριών πόντων κατάφερε να ισοφαρίσει και να περάσει μπροστά, κλείνοντας την πρώτη περίοδο με μια διαφορά τεσσάρων πόντων.

Η δεύτερη περίοδος κύλησε χωρίς μεγάλες διακυμάνσεις με το σκορ να φτάνει στο 42-48.

Τρίτη περίοδος και τα Μπαοκια τα βάζουν με τον Σόφο. Ευτυχώς αυτός δεν μπήκε μέσα στις κερκίδες αλλά έμεινε στο να κάνει κάποιες χειρονομίες, πράγμα που του απέφερε την τεχνική ποινή και την έξοδο του με 5 φάουλ από το παιχνίδι. Με την όλη ένταση ο Μπαοκ βρήκε την ευκαιρία να μας φτάσει αλλά κλείσαμε με + 2 πόντους διαφορά, πράγμα που μας βοήθησε ψυχολογικά ενόψει τέταρτης και τελευταίας περιόδου.

Εκεί χρειαστήκαμε 6 λεπτάκια για να πάρουμε μια διαφορά δέκα πόντων στο ρελαντί και με αυτά και μ’αυτά φτάσαμε άνετα στο τελικό 78-87.